Dysk sieciowy NAS

Dysk sieciowy NAS (Network Attached Storage), nazywany niekiedy także serwerem NAS przeznaczony jest do współdzielenia danych pomiędzy komputerami w sieci. Dysk NAS to urządzenie, które podłącza się bezpośrednio do lokalnej sieci komputerowej (LAN), przy czym do serwera NAS podpiąć można komputery z rożnymi systemami operacyjnymi, np. Windows, Linux czy MacOS X).

 

Do czego można wykorzystać dysk sieciowy NAS?

  • dysk sieciowy jako prywatna chmura danych do magazynowania i współdzielenia dokumentów biurowych typu .doc, .pdf, .xls i inne (z dostępem również przez przeglądarkę internetową np. Chrome, Firefox czy Safari),
  • dysk sieciowy jako firmowe (lub domowe) centrum multimediów: zdjęć, muzyki, filmów i innych danych.

 

Dodatkowo dysk sieciowy może być wykorzystany jako serwer WWW z obsługą php i baz danych MySQL lub serwer poczty elektronicznej. Dysk sieciowy NAS można wykorzystać także jako serwer FTP. Przy wyborze odpowiedniego sprzętu dysk sieciowy NAS może być naszym serwerem VPN (PPTP, L2TP, OpenVPN), SSH/Telnet oraz może obsługiwać DDNS i sieci VLAN.

Dysk sieciowy NAS to zaawansowane i praktyczne urządzenie, które pozytywnie wpływa na pracę wielu firm, również tych, którymi opiekujemy się w ramach usługi outsourcing IT.

Budujemy, wdrażamy dyski sieciowe NAS. Zajmujemy się także ich administracją.

 

Powierzając nam budowę dysku sieciowego NAS otrzymujesz uniwersalne narzędzie, które w znacznym stopniu może ułatwić pracę Twojej firmy. Dysk sieciowy o mniejszej wydajności może być bardzo dobą alternatywą do przechowywania domowych plików, multimediów na dysku komputera. W zależności od potrzeb oraz perspektyw rozwoju firmy możemy zaproponować urządzania dysku sieciowego o rożnych parametrach. Sami korzystamy w naszej firmie z dysków sieciowych NAS między innymi do współdzielenia dokumentów. Rozwiązanie wymiany dokumentów poprzez zastosowanie w firmie dysku sieciowego NAS  polecamy także przy pracy zdalnej. Rozwiązanie to doceni każdy, kto boryka się z problemem zagubionych dokumentów w skrzynce mailowej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wykorzystaniem urządzenia,

jakim jest dysk sieciowy NAS w swojej firmie lub domu – zapytaj nas o ofertę.

 

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3 lok. 20
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00

Serwis komputerowy/ Informacja
tel. 575 653 393

Robert Rusin
tel. 690 008 816

Mirosław Fuczko
tel. 690 004 931

Paweł Wasylewicz
tel. 695 70 40 90
Serwis komputerowy
serwis@incomtech.eu

Robert Rusin
r.rusin@incomtech.eu

Mirosław Fuczko
m.fuczko@incomtech.eu

Paweł Wasylewicz
biuro@incomtech.eu
Skontaktuj się z nami