Kwalifikowany podpis elektroniczny – zabezpiecz siebie i swoją firmę już dziś!

Godziny otwarcia 22 grudnia 2017 r.
20.12.2017
Outsourcing IT
17.01.2018

Kwalifikowany podpis elektroniczny – zabezpiecz siebie i swoją firmę już dziś!

 

Kwalifikowany podpis elektroniczny

Kwalifikowany podpis elektroniczny został oficjalnie wprowadzony do polskiego prawa za pomocą ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym. Sama ustawa jest już co prawda uchylona, jednak nie poszła na marne, ponieważ podpis stał się podstawowym elementem bezpiecznego uwierzytelniania naszych działań w sieci, czy chociażby elektronicznej komunikacji z różnymi urzędami. Zapewnienie bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa czyni podpis bardzo ważnym narzędziem, o którym od nowego roku (2018) musi pomyśleć każdy polski przedsiębiorca. Podpis elektroniczny przyda się również wielu osobom prywatnym, gdyż coraz więcej spraw urzędowych jesteśmy w stanie załatwić bez wyjścia z domu – drogą elektroniczną, a do wielu z nich wymagany jest właśnie kwalifikowany podpis elektroniczny, który szybko i bezpiecznie uwierzytelnia składane przez nas dokumenty.

Dlaczego jeszcze warto mieć kwalifikowany podpis elektroniczny?

Choćby dlatego, że dokumenty podpisane są znacznie trudniejsze do podrobienia niż dokumenty tradycyjne. Dużo łatwiej też zweryfikować autentyczność podpisu, jak i samego dokumentu pod kątem ewentualnych zmian dokonanych w nim już po jego podpisaniu. Dla wielu osób natomiast kwalifikowany podpis elektroniczny to po prostu dużo większa wygoda podczas załatwiania biznesowych zagadnień. Prostota obsługi skraca czas, a jak wiemy czas to pieniądz. Przykładowo, aby wysłać dokumentów pocztą musieliśmy poświęcić sporo czasu na wyjście na pocztę, do tego konieczne było opłacenie listu poleconego, koperty itd… Pamiętajmy, że posiadając elektroniczny podpis kwalifikowany dokument podpisujemy elektronicznie i wysyłamy mailem. Czyż nie wygodniej?

 

Jednolity Plik Kontrolny, a kwalifikowany podpis elektroniczny

Czymże jest ów JPK?  Otóż jednolity plik kontrolny jest logiczną strukturą służącą do cyfrowego przekazywania danych do fiskusa. Jest tworzony na podstawie danych – informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorstwa za konkretny okres. Dla wszystkich firm i branż elektroniczne rubryki danych w JPK wyglądają tak samo i znajdują się w tym samym, cyfrowym miejscu, co umożliwia ich łatwe zestawianie i porównywanie przez systemy informatyczne uzbrojone w algorytmy wyszukujące nieprawidłowości. Dlatego fiskus jest w stanie szybko i sprawnie porównywać dane od różnych firm i z różnych branż, co do czasu wprowadzenia JPK było przeprowadzane przez urzędników ręcznie. Dzięki cyfryzacji, fiskus z łatwością wyszukuje puste faktury, niezgodnie z prawem transakcje – czyli firmy łamiące prawo podatkowe, które należy pociągnąć do odpowiedzialności prawnej, karnej i finansowej, aby ukrócić proceder. Aby wygodnie i bezpiecznie przesłać plik JPK do Urzędu Skarbowego należy autoryzować go właśnie za pomocą elektronicznego podpisu kwalifikowanego.

 

Jak zdobyć kwalifikowany podpis elektroniczny?

To równie proste, jak jego późniejsze wykorzystanie. Cała procedura została opisana na naszej stronie poświęconej podpisowi. Wystarczy kliknąć w niniejszy link http://www.incomtech.eu/elektroniczny-podpis-kwalifikowany/ lub skontaktować się drogą telefoniczną z osobą odpowiedzialną za sprzedaż i weryfikację podpisów kwalifikowanych – zadzwoń i umów wygodny dla siebie termin, tel: 575 653 393. Podpis wydajemy od ręki, 15 minut i gotowe!

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00
soboty: 10:00 - 14:00

Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
tel. 575 653 393
serwis@incomtech.eu

Informacja EuroCert
tel. 690 009 393

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
tel. 690 008 816
r.rusin@incomtech.eu

Grzegorz Gręda
tel. 690 007 726

Sebastian Bandach
tel. 690 004 931
Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
serwis@incomtech.eu

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
r.rusin@incomtech.eu

Grzegorz Gręda
g.greda@incomtech.eu

Sebastian Bandach
s.bandach@incomtech.eu

Paweł Wasylewicz
p.wasylewicz@incomtech.eu
Skontaktuj się z nami