Komputer dla GRACZA!

strony internetowe w zielonej górze
Jak stworzyć funkcjonalną stronę internetową?
29.01.2019
Konkurs z jajem
Ko ko ko konkurs z jajem
15.04.2019

Komputer dla GRACZA!

Jaki komputer dla gracza będzie najlepszy? 

Z całą pewnością każdy gracz marzy o posiadaniu komputera dostosowanego do jego indywidualnych potrzeb i oczekiwań, a nawet ciut lepszego, bo wiadomo – co nowsza gra to i bardziej wymagająca sprzętowo.. no niestety.. dla portfela. Jako, że najnowsze tytuły stawiają spore wymagania techniczne przed komputerami, czasami niewystarczające będzie wymienienie tylko podzespołów, ale konieczne stanie się zainwestowanie oszczędności w nowy, wymarzony komputer gamingowy. Na co zatem zwrócić należytą uwagę, wybierając komputer dla gracza?

 

Liczy się piękne wnętrze, ale i nie tylko. 

Pamiętajcie, przyzwoity komputer gamingowy powinien przede wszystkim mieć wydajna kartę graficzną jak i procesor. Co więcej, procesor musi dobrze współpracować z wybraną kartą graficzną tworząc zgrany duet. Nowoczesne gry wymagają kart o najwyższych parametrach, aby można było nacieszyć oko zarówno szczegółowością grafiki jak i płynnością rozgrywki. Przed zakupem należy zapoznać się z tabelami wydajności wybranych układów (graficznych) zewnętrznych oraz zwrócić uwagę na możliwość podłączenia kilku monitorów. Największą popularnością cieszą się karty ze stajni NVIDIA. Aby możliwe było dopasowanie odpowiednich złączy, należy sprawdzić ilość wyjść monitorowych na karcie, jak i ich rodzaj (HDM, DispleyPort, VGA, DVI). Największe znaczenie ma „także” szyna danych pamięci, gdyż jej przepustowość wpływa na płynność i szybkość grania/działania, a to gracze cenią często bardziej niż perfekcyjną grafikę. Pamiętajcie jednak, że oczekując grafiki odzwierciedlającej niemalże swym wyglądem rzeczywistość należy odłożyć co najmniej jedną wypłatę.. no niestety te podzespoły tak jak dobre procesory kosztują po kilka tysięcy!

 

Buda ma dobrze wentylować i cieszyć oko!

Dobra mamy już bazę z niezłą kartą, wydajnym i szybkim procesorem. W co to wsadzić? Tu rynek akcesoriów wychodzi nam naprzeciw z tysiącami modeli obudów. Od prostych minimalistycznych, po których nikt nie pozna piekielnej mocy waszych podzespołów, aż po takie, które swym wyglądem budzą grozę, podziw i często zazdrość innych graczy.
Wróćmy jednak do tego co ukryte. Jeśli chodzi o wybór dysku, to znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zakup dysku SSD, który zapewni szybsze ładowanie się gier jak i wpłynie na szybkość pracy systemu operacyjnego zwiększając przyjemność z grania, ale i też z pracy na komputerze. Z kolei podczas wyboru płyty głównej należy zwrócić uwagę na możliwość zamocowania wystarczającej ilości (pamięci)RAM (co najmniej 16 GB). Wiadomo – im więcej RAM’u, tym granie daje większą satysfakcję i można liczyć na więcej detali widocznych w świecie wirtualnym. Płyta główna powinna być wyposażona w kontroler SATA III, o przepustowości 6GB/s. W komputerach gamingowych ważny jest także efektywny układ chłodzenia – wiatraki nie tylko we wnętrzu obudowy, ale także przy procesorze i kartach graficznych. Tu znowu pojawia się temat obudowy. Warto pamiętać, że to wielość ma również znaczenie, ponieważ im większa tym dla nas lepiej – więcej wewnątrz powietrza, którym chłodzimy nasze podzespoły. Kolejna istotna sprawa to zasilacz do komputera, który powinien być dobrany do energochłonności podzespołów naszego zestawu. Najlepiej wybrać taki z zapasem mocy i wysoką sprawnością np. 80 plus. Radzimy za wszelką cenę unikać obudów z wbudowanym zasilaczem.

Jeżeli planujesz zakup super wydajnego komputera dla gracza zapraszamy do kontaktu. Michał Stankunowicz, pracujący w naszym serwisie komputerowym chętnie przygotuje dla Ciebie atrakcyjną ofertę komputera do gier i innych zadań specjalnych.

Zapraszamy do kontaktu z Michałem Stankunowiczem, pracownikiem naszego serwisu:

Michał Stankunowicz, tel. 575 653 393,

e-mail: M.Stankunowicz@incomtech.eu

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00
soboty: 10:00 - 14:00

Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
tel. 575 653 393
serwis@incomtech.eu

Informacja EuroCert
tel. 690 009 393

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
tel. 690 008 816
r.rusin@incomtech.eu


Sebastian Bandach
tel. 690 004 931
Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
serwis@incomtech.eu

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
r.rusin@incomtech.eu


Sebastian Bandach
s.bandach@incomtech.eu

Paweł Wasylewicz
p.wasylewicz@incomtech.eu
Skontaktuj się z nami