Jak stworzyć funkcjonalną stronę internetową? | incomtech

Jak stworzyć funkcjonalną stronę internetową?

Grudniowy konkurs piernikowy
18.12.2018
Komputer dla GRACZA!
09.04.2019

Jak stworzyć funkcjonalną stronę internetową?

strony internetowe w zielonej górze

Jak stworzyć użyteczną i zarabiającą na siebie stronę internetową?

Samo posiadanie strony internetowej nie zagwarantuje odniesienia sukcesu w branży e-commerce. Kluczem do niego jest stworzenie strony www, która będzie ładna i użyteczna. Skupienie uwagi wyłącznie na grafice czy animacjach nie jest dobrym rozwiązaniem. Konkurencja na e-rynku jest ogromna, dlatego też konieczne jest stworzenie strony w oparciu o potrzeby potencjalnych odbiorców. Jeśli jest mało intuicyjna i źle zaprojektowana, to na próżno jest liczyć na pozyskanie nowych klientów.

Jak stworzyć bardzo dobrą stronę internetową?

Stworzenie estetycznej, funkcjonalnej i przyjaznej dla użytkowników strony internetowej wbrew pozorom nie jest łatwym zdaniem. Wymaga to nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia i odpowiednich narzędzi oraz sporej ilości czasu. Tworzenie stron www najlepiej jest powierzyć profesjonalistom z doświadczeniem, którzy znają obowiązujące standardy i dysponują nowoczesnym zapleczem technicznym. Bardzo ważną kwestią jest kod strony internetowej, który powinien być czytelny i przejrzysty. Jeśli będzie on błędny, to może zostać źle zinterpretowany przez przeglądarki, co skutkować będzie jej niepoprawnym wyświetlaniem się na różnych urządzeniach. Żeby strona była użyteczna, konieczne jest stworzenie mapy i właściwej struktury witryny. Dzięki temu Internauci będą mogli z łatwością poruszać się po witrynie i bezproblemowo znajdą interesujące ich treści. Kolejną kwestią jest czytelność strony www. Zasada jest taka, aby wybierać ciemny tekst na jasnym tle, co jest dla Internatów najprostsze do odczytu i najwygodniejsze.

Jakie funkcje powinna mieć strona www?

Strona internetowa musi być funkcjonalna, czyli umożliwiać łatwe i bezproblemowe interakcje. Wszystkie zamieszczane na niej linki i odnośniki muszą być prawidłowe. Konieczne jest zadbanie o to, aby znajdujące się na niej materiały były aktualne, unikalne i łatwodostępne oraz o poprawnie działającą wyszukiwarkę. Znaczenie ma zarówno design strony, jak i sprawność jej działania. Przy tworzeniu stron www należy kierować się minimalizmem, pamiętając o przestrzeni. Wystrzegać się należy wszystkich elementów, które będą odciągać uwagę odbiorcy od celu strony. Wybór odpowiednich fontów także ma znaczenie; najlepsze są czcionki bezszeryfowe i czcionka w rozmiarze min. 20 pikseli. Konsekwencja na stronie www także jest bardzo ważne; warto powielać konkretne układy, schematy i elementy. Grafika powinna być prosta i ładna oraz związana z tematyką strony i przybliżająca Internautę do realizacji konkretnego celu. Dobór odpowiednich zdjęć wzbudzi określone emocje. Należy upewnić się, że strona będzie responsywna, czyli dostosowana do szerokości ekranu każdego urządzenia. Główna strona powinna zawierać hero image, przyciski CTA i krótki opis przedstawiający firmę oraz różne formy nawigacji i szereg elementów budujących zaufanie do marki.

Kto, gdzie i za ile?

Wykonujemy strony internetowe - Systemy Zarządzania treścią CMS WordPress. Kliknij i przeczytaj, jak to robimy:

serwis komputerowy
obrzki post konkursowy

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00

incomtech - Serwis i biuro
serwis@incomtech.eu