Jak na co dzień dbać o komputer?

Konkurs z jajem
Ko ko ko konkurs z jajem
15.04.2019
naprawa laptopa
Majówka 2019 r.
29.04.2019

Jak na co dzień dbać o komputer?

dzieci bawią się przy komputerach

Komputery towarzyszą człowiekowi każdego dnia zarówno w pracy jak i w domu. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Jak na co dzień dbać o komputer aby cieszyć się nim jak najdłużej? Jeżeli zdarza Wam się czytać nasze artykułu zapewne doskonale wiecie, że regularne użytkowanie czy to laptopów czy to PC’tów sprawia, że podzespoły znajdujące się w nich zaczynają tracić swoje właściwości – głównie za sprawą zanieczyszczeń wciąganych przez układ chłodzenia, a to w konsekwencji prowadzi do konieczności cyklicznego czyszczenia naszego sprzętu samodzielnie lub oddania go w ręce profesjonalistów w celu przywrócenia pierwotnej sprawności. Wszystko to aby uniknąć najgorszego z możliwych scenariuszy czyli przedwczesnego, wynikającego z naszych zaniedbań zakupu nowego sprzętu. Jak zatem należy dbać o komputer czy laptop, aby służył nam na tyle długo abyśmy byli z niego zadowoleni?

Czy dbanie o sprzęt komputerowy jest takie straszne?

Każdy komputer posiada system chłodzący, czyli wentylację, która przeciwdziała przegrzewaniu się sprzętu. Komputery stacjonarne i laptopy podczas pracy wytwarzają bowiem ciepło, które usuwane jest za pomocą wentylatorów przez specjalne otwory wentylacyjne, których nie wolno przysłaniać podczas użytkowania naszych komputerów. Otwory wlotu i wylotu powietrza powinny być regularnie czyszczone z kurzu i innych potencjalnych zanieczyszczeń, aby nie generować ryzyka zmniejszenia wydajności chłodzenia, co niestety przekłada się na pracę kluczowych podzespołów: procesora, karty graficznej i płyty głównej. Ich awarie najczęściej spowodowane są właśnie przez znajdujące się wewnątrz komputera zanieczyszczenia. Aby zmniejszyć ich ilość należy zainwestować w najbardziej popularny środek czyszczący do komputerów – sprężone powietrze w puszce. Bez większego problemu można je dostać w każdym sklepie komputerowym. Polecamy zainwestować te kilkanaście złotych i kilka razy w miesiącu „przedmuchać” układ chłodzenia i przestrzeń między klawiszami. Przecież wiemy, że kanapki najbardziej lubicie jeść właśnie nad klawiaturą 🙂

Chłodzenie przedmuchane to pójdźmy krok dalej.

W dalszej kolejności czyszczone powinny być nie tylko otwory, ale i podzespoły znajdujące się w środku. Tu przekaz skierowany jest głównie do posiadaczy komputerów PC, ponieważ nie radzimy samodzielnie rozkręcać laptopów. Lepiej zadzwonić do naszego serwisu i umówić się na wizytę w celu konserwacji naszego laptopa. Wracaj do tematu, wewnątrz komputera PC szczególną uwagę warto zwrócić na kartę graficzną, płytę główną oraz kartę dźwiękową, aby nie doprowadzić do powstania zwarcia na zakurzonych elementach czy też podniesienia pracy ich temperatury należy usunąć osadzone zanieczyszczenia również za pomocą powietrza i suchego pędzelka.

W przypadku kiedy zamiast bawić się w domowego serwisanta wolicie swój komputer raz na jakiś czas oddać w ręce serwisu, polecamy  tworzyć kopie zapasowe kluczowych plików i baz danych, które będą stanowić zabezpieczenie w sytuacji kiedy przez problemy sprzętowe stracimy do nich dostęp.
W przypadku wystąpienia niespodziewanej awarii warto skontaktować się z fachowcami z naszego serwisu. Oto numer kontaktowy: 575 653 393 

Serwis komputerowy incomtech czeka na wasze komputery!

Michał Stankunowicz, pracownik naszego serwisu udzieli Państwu wszelkich informacji na temat czynności, jakie podejmujemy podczas konserwacji komputerów.

Michał Stankunowicz, tel. 575 653 393, e-mail: M.Stankunowicz@incomtech.eu

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00
soboty: 10:00 - 14:00

Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
tel. 575 653 393
serwis@incomtech.eu

Informacja EuroCert
tel. 690 009 393

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
tel. 690 008 816
r.rusin@incomtech.eu


Sebastian Bandach
tel. 690 004 931
Serwis komputerowy
Sprzedaż sprzętu i oprogramowania
serwis@incomtech.eu

Administracja systemami informatycznymi

Robert Rusin
r.rusin@incomtech.eu


Sebastian Bandach
s.bandach@incomtech.eu

Paweł Wasylewicz
p.wasylewicz@incomtech.eu
Skontaktuj się z nami