Amazon Prime Photos - niezapomniane chwile zachowane w bezpiecznym miejscu | incomtech

Amazon Prime Photos – niezapomniane chwile zachowane w bezpiecznym miejscu

Zalana klawiatura w laptopie
Podstawowa interwencja przy zalaniu laptopa
09.06.2017
Najbrudniejszy komputer - konkurs serwisu komputerowego incomtech
Lipcowy konkurs – Brudny Komputer
07.07.2017

Amazon Prime Photos – niezapomniane chwile zachowane w bezpiecznym miejscu

amazon-prime-photos-chmura

amazon-prime-photos-chmura

Amazon już od pewnego czasu może się poszczycić swoją własną autorską chmurą do przechowywania zdjęć. Chmura ta zawiera się w usłudze Cloud Drive. We wspomnianej usłudze, amerykański gigant umieścił opcję Prime Photos. Jest ona ewidentną innowacją. Wprawdzie umieszczanie zdjęć na chmurze było możliwe już wcześniej, to jednak pliki graficzne były traktowane tak jak każdy inny rodzaj pliku — można było na nie przeznaczyć tylko określoną ilość miejsca w przewidzianej przestrzeni służącej do przechowywania plików. Udogodnienie Prime Photos likwiduje tę barierę. Od tej chwili można bowiem przeznaczyć na zdjęcia dowolną dość potrzebnego na wirtualnym dysku miejsca. Co niezwykle ważne, usprawnienie to dotyczy nie tylko klasycznych plików JPG, ale również wszelkich plików o formatach DNG Adobe, NEF Nikona, ARW Sony lub CR2 Canona.

Polityka cenowa Amazona dostosowana do różnych grup klientów o odmiennych potrzebach

Amerykańska organizacja oferuje zróżnicowane taryfy dla różnych grup odbiorców w zależności od ich zróżnicowanych preferencji. Osoby, które są zainteresowane jedynie przechowywaniem swoich zdjęć bez jakichkolwiek ograniczeń w zakresie ilości danych, mają okazję wykupić opcję Unlimited Photos, która kosztuje zaledwie 11,99 dolarów amerykańskich rocznie. Zważywszy na funkcjonalność wspomnianej usługi, podana cena nie wydaje się wygórowana. Oczywiście ten plan nie wyczerpuje całego spektrum możliwości, jakie daje swoim klientom Amazon. Ci bardziej wybredni mogą skorzystać z opcji Unlimited Everything. Jak sama nazwa wskazuje, pakiet ten pozwala na użycie nieograniczonej przestrzeni do przechowywania wszelkiego rodzaju plików — zdjęć, nagrań video, prezentacji oraz plików tekstowych. Co ciekawe, oba pakiety są udostępniane zainteresowanym klientom za darmo podczas 3-miesięcznego okresu próbnego, który pomaga w podjęciu decyzji o wyborze konkretnego pakietu. Osoby, które są zarejestrowane w usłudze Amazon w ramach tak zwanego “student membership”, mogą liczyć na jeszcze większe profity. Przysługuje im bowiem aż 6-miesięczny okres, w którym usługa Prime Photos jest bezpłatna, oraz 50-procentowa zniżka przy zakupie pakietu.

Szeroka dostępność i wygodna obsługa

Godny podkreślenia jest fakt, że Amazon stale udoskonala swoją usługę. Jest ona dostępna zarówno dla komputerów wykorzystujących system operacyjny Windows, jak i Mac. Ponadto, używanie samego programu jest niezwykle proste i intuicyjne. Cały proces dzieje się niezwykle szybko, co pozwala użytkownikowi zaoszczędzić niezbędny czas. Wystarczy bowiem przeciągnąć i upuścić plik ze zdjęciem w specjalny panel podpisany jako “Amazon Prime Photos” w oknie wyszukiwarki. Bardzo łatwy jest także podgląd plików w formatach JPG lub TIFF. Pierwotnie zdjęcia są sortowane według daty ich wykonania. Niemniej jednak istnieje możliwość posegregowania zdjęć według daty ich mieszczenia w opisywanym serwisie.

Przeglądanie zdjęć — prostota i nowoczesność

Przeglądanie w przeglądarce opublikowanych zdjęć jest niezwykle intuicyjne. Zdjęcia są wyraziste i widzimy je umieszczone na ciemnoszarym tle. Możemy swobodnie przeskakiwać pomiędzy kolejnymi plikami dzięki umieszczonym po bokach przyciskom “poprzedni” i ‘następny”. Gdy najedziemy kursorem na wybrane zdjęcie, pojawią się przyciski umożliwiające jego pobranie, udostępnienie lub usunięcie.

Chmura, która zapewnia bezpieczeństwo

Po dogłębnym zapoznaniu się ze wszystkimi funkcjami opisywanej usługi warto zadać sobie pytanie o jej podstawową rolę. Bez wątpienia jest to przede wszystkim zagwarantowanie bezpieczeństwa użytkownikowi. W dzisiejszych czasach dochodzi bowiem do sytuacji, w której coraz więcej zdjęć, filmów i ważnych dokumentów zostaje zapisywanych w pamięci urządzeń mobilnych, takich jak tabletu lub smartfony, które z uwagi na swoje niewielkie gabaryty i częste użytkowanie poza przestrzenią biurową są narażone na uszkodzenia mechaniczne lub zachlapania. Czasami nasz laptop zostaje zainfekowany wirusem, który powoduje utratę cennych danych. Aby zatem uniknąć utraty danych spowodowanych przez powyższe zdarzenia, warto skorzystać z chmury Amazon Cloud Drive z pionierską funkcją Prime Photos.

A jeśli…

Jednak nie zdecydowaliście się na usługę Amazonu, warto pamiętać, że odzyskiwanie danych, to jedna z naszych podstawowych działalności. W razie potrzeby postaramy się, aby Twoje zdjęcia, filmy, czy pliki wróciły na właściwe miejsce.

Kontakt

Serwis i biuro:
ul. Krośnieńska 3
Budynek Geomap
65-625 Zielona Góra
Godziny pracy:
pn-pt: 9:00 - 17:00

incomtech - Serwis i biuro
serwis@incomtech.eu